Blog

Да ѝ кажеме добре дојде на празничната магија со новиот Прима каталог!

Во најновиот леток на Прима дознајте ги празничните попусти на гарнитурите, трпезариите, столиците, спалните соби, регалите... и останатиот мебел. Дојдете и искористете ги попустите кои ќе траат до 3 јануари 2024 година.

Дознај повеќе

Доаѓа уште една ПРИМАмлива среда со уште поПРИМАМЛИВИ попусти!

За слатки сништа и одмор кој го заслужувате! Оваа Примамлива среда во сите салони на ПРИМА попусти на спалните и детските соби од 20 до 30 %, како и попусти на душеците и програмите за спиење од 30 до 50 %.

Дознај повеќе

Прима ја чести цела Македонија со попусти! Посетете ги нашите салони

Кога Прима чести, чести со стил! Оваа недела ПРИМА ја чести цела Македонија со супер попусти. Посетете ги нашите салони каде ве очекуваат кујните по мерка по намалена цена од 50 %, кујната Линда со попуст од 60 %, трпезариите од 20-30 % попуст, како и декорациите ЦОЦО Маисон со попуст од 20 %. Ве очекуваме!

Дознај повеќе

Ве честиме со попусти во сите салони на Прима!

Ова е време на убави вести! За време на акцијата Прима чести, во нашите салони ќе најдете кујни по мерка со намалување од 50 %, тапацирани кревети и гарнитури со попуст од 25 до 35 %, 20 % заштеда на декорациите Coco Maison и дури 60 % попуст на кујната по мерка Стела.

Дознај повеќе

Нова ПРИМАМЛИВА среда ни чука на вратата.

Оваа седмица не е обична, бидејќи ни пристигнува уште една ПРИМАмлива среда која овојпат ви носи убави сништа. Дојдете во салоните на Прима каде ве очекуваат попусти на спални и детски соби од 20-40 % попуст и до 30% на душеци.

Дознај повеќе

Го продолживме Месецот на кујни до 25 октомври!

Тука се создаваат најубавите јадења по рецептите на баба, тука се откриваат нови миризливи зачини, тука до утрото се печат и украсуваат роденденските торти за најмилите. Бидејќи знаеме колку кујните се важни за целото семејство, решивме да го продолжиме Месецот на кујни до 25 октомври. Сè уште важи големиот попуст до -60% кујните по мерка.

Дознај повеќе

Пристигнаа „Деновите на дизајн на ентериер“ во салоните на ПРИМА!

Одлична можност да го опремите домот за време на Деновите на дизајн на ентериер. Заштедете од 20 до 40 проценти на трпезариите, регалите, комодите и модуларните кујни, како и 20 отсто на декорациите Цоцо Маисон.

Дознај повеќе

Ве каниме на уште една ПРИМАмлива среда во салоните на Прима!

За сите оние кои трагаат по одлични тапацирани гарнитури и клуб-масички ви нудиме попуст од 20 до 40 %, а на сетовите за бања, намалување од 20 %. Салоните на Прима ве очекуваат оваа среда 18.10.2023.

Дознај повеќе

 • Сопствено производство
  Прима за Вас управува со комплетниот процес на производство на мебел, од развој на производот, производството до доставата и монтажата.
 • Суровина
  Прима користи исклучиво Хрватска суровина за изработка на мебелот на Прима.
 • Гаранција за квалитет
  Прима, сертифициран производител на мебел, гарантира за врвен квалитет со контрола на добавувачите.
 • Кратки рокови на достава
  Сопствен развој на производот, производство, достава и монтажа овозможуваат кратки рокови на испорака на нашите купувачи.
 • Разгранета мрежа
  Прима е најголем малопродажен ланец на мебел со 57 салони во Хрвтска и 8 салони во Македонија.
 • Брза достава и монтажа
  Сопственото производство и брзата изработка овозможуваат квалитетна и брза достава и монтажа во Вашиот дом.
 • Стручно советување
  Врвниот тим на стручњаци во Прима е на Ваша услуга при правењето на целосно решение за опремување на стан, апартман или куќа за одмор.
 • Индивидуален пристап
  За Вас правиме бесплатно мерење во Вашиот дом и предлог за идејно решение за опремување на ентериерот.
 • Хрватски дизајн
 • Хрватско производство
 • Хрватски квалитет
Conversion rate: 1 EUR = 7,53450 HRK