Тросед на развлекување, Наполеон со рако.

Šifra proizvoda
KP-NTR35471
Најниско ден 63.788,00

Најниско ден 1.771,89/ме на максимално 36 рати

Za udobnost sjedenja preko dana, ali i kvalitetan odmor tijekom noći pobrinut će se trosjed na razvlačenje, Napoleon. Njegova udobnost i praktičnost osvojit će vas odmah. Prilagodba prostoru je za našeg Napoleona jednostavan posao jer dolazi u više različitih izvedbi ovisno o boji koju odaberete, ali i vrsti rukonaslona. Napoleon je jednostavno napravljen da bude udoban poput klasičnog madraca, multifunkcionalan, a tkanina kojom je presvučen pomno je izabrana kako bi vaš Napoleon trajao i trajao.

Napoleon izvedba s rukonaslonima dolazi s 2 velika jastuka za dodatnu potporu leđima, 2 duguljasta jastuka koja imitiraju rukonaslon prema potrebi i 4 manja ukrasna jastučića. Napoleon zbog svoje kvalitete temeljene na džepićastoj jezgri, ali i zbog prostranosti ležaja kada je razvučen ulazi u kategoriju trosjeda za svakodnevno spavanje.

 

Dimenzija trosjeda s rukonaslonima: 245 x 110 x 100 cm

Dimenzija trosjeda sa funkcijom spavanja: 200 x 164 cm

 Petogodišnja garancija kvalitete

- ista kvaliteta sjedenja svih 5 godina postignuta je korištenjem profilirane HR 4036 spužve ( standard kod sjedećih garnitura je 25 kg/m2 ) i ojačane đepičaste jezgre

- dodatni slojevi spužve i PP filca za veću otpornost na deformacije, izdržljivost, mekoću i vrhunsku udobnost

Повеќе информации
Висина
Должина
Ширина
Класа на артиклотПремиум

После додавањето на одбраните производи во кошницата, можете да одберете испорака на артикли на два начини:

1. Достава на куќна адреса која ја врши доставната служба на Прима
2. Достава во било која продавница на Прима по Ваш избор

Повеќе за Условите за достава може да прочитате овде.

КУПУВАЈТЕ СИГУРНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО

1) Општа уплатница во пошта или банка 
2) Интернет банкарство
3) Кредитни и/или дебитни картици:

Еднократно

AmericanExpress, Diners, MasterCard, VISA, Maestro,

Плаќање од 2 до 12 рати

Maestro I Visa Стопанска Банка АД Скопје

Плаќање од 2 до 24 рати

MasterCard standard, MasterCard gold, MasterCard platinum, Visa Business,  издадени од НЛБ Банка АД Скопје и Maestro I Visa electron издадени од Комерцијална банка АД Скопје

* Минимален износ за 24 рати над 70.000 денaри , до 12 рати минимален износ 35.000 денари

Повеќе за условите на плаќање прочитајте овде.

Услугата за монтажа не е вклучена во цената на производите затоа што имате можност сами да ја организирате монтажата.

Доколку сакате стручњаците на Прима да ви ги монтираат купените производи, одберете услуга за монтажа, а повеќе за условите прочитајте овде.

12 Денови


На секој одбран артикал во Прима е-трговијата се наоѓа информација за рокот на испорака. Рокот за достава почнува да тече од добивањето на уплатата на жиро сметка или после одобрувањето на кредитната картичка.

Сабота, недела, празници и неработни денови не се рачунаат во рокот за достава.

 

Оценувате: Тросед на развлекување, Наполеон со рако.
 • Сопствено производство
  Прима за Вас управува со комплетниот процес на производство на мебел, од развој на производот, производството до доставата и монтажата.
 • Суровина
  Прима користи исклучиво Хрватска суровина за изработка на мебелот на Прима.
 • Гаранција за квалитет
  Прима, сертифициран производител на мебел, гарантира за врвен квалитет со контрола на добавувачите.
 • Кратки рокови на достава
  Сопствен развој на производот, производство, достава и монтажа овозможуваат кратки рокови на испорака на нашите купувачи.
 • Разгранета мрежа
  Прима е најголем малопродажен ланец на мебел со 57 салони во Хрвтска и 8 салони во Македонија.
 • Брза достава и монтажа
  Сопственото производство и брзата изработка овозможуваат квалитетна и брза достава и монтажа во Вашиот дом.
 • Стручно советување
  Врвниот тим на стручњаци во Прима е на Ваша услуга при правењето на целосно решение за опремување на стан, апартман или куќа за одмор.
 • Индивидуален пристап
  За Вас правиме бесплатно мерење во Вашиот дом и предлог за идејно решение за опремување на ентериерот.
 • Хрватски дизајн
 • Хрватско производство
 • Хрватски квалитет