Дозволете Пеач Фузз да завладее во вашите ентериери

Дали веќе сте слушнале за најпопуларната боја за 2024 година? Брзо, време е за шопинг!

За хит бојата на 2024 година се вели дека е нежна, слатка, лесна, воздушеста, привлечна, донекаде романтична и пред се’ модерна. Не е розева, не е ни портокалова, но е во тој дел од спектарот. Станува збор за Peach Fuzz, боја што ќе ја видите насекаде оваа година, од мода и технологија до внатрешен дизајн.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by PANTONE (@pantone)

 

Откако претходните години беа обележани со жолтата, сивата и црвено-виолетова нијанса Viva Magenta, според најновите стручни истражувања, следната година ќе доминира нежен тон кој предизвикува мир и спокојство.

Peach Fuzz е нијанса на праска која претставува свеж пристап кон новата модерност. Поетски и романтичен, чист тон на праска со винтиџ атмосфера, Peach Fuzz го отсликува минатото, но е преобликуван со современ амбиент. Софистицираната и современа праска има нагласена длабочина и нежна леснотија, со што ја носи убавината во различни сфери на животот.

 

Прима гарнитура Аспен

Фото: Прима

 

Прима бокс кревет Лина

Фото: Прима

 

 „Peach Fuzz носи припадност, инспирира рекалибрација и можност за негување. Со црпењето удобност од Pantone 13-1023 Peach Fuzz, можеме да пронаоѓаме внатрешен мир, што влијае на нашата благосостојба“, што би рекла Лори Пресман, потпретседател на Институтот за боја Пантон, кој традиционално ја објавува бојата на годината секоја година.

 

Токму оваа нијанса доминираше на модните писти на дизајнерските пролетни колекции за 2024 година. Кога станува збор за ентериерите, Peach Fuzz едноставно се вклопува. Доколку сте посмели во дизајнот на ентериерот, вметнете ја оваа нијанса на ѕидот или поголемите парчиња мебел од типот на кујни и гарнитури.

 

Прима кујна Перла

Фото: Прима

 

Вметнете неколку дискретни детали како вазни, чинии, перничиња или огледала во оваа мека нијанса на праска во вашиот ентериер со цел да ја промените атмосферата. Избравме неколку украси од понудата на Прима со кои можете да ја внесете најпопуларната боја за оваа година во вашите дневни соби. Инспирирајте се!

 

COCO maison, Меау вазна

Фото: Прима

 

COCO maison, Пот вазна

Фото: Прима

 

COCO maison, Лизи украсен сад

Фото: Прима

 

COCO maison, Фани вазна

Фото: Прима

 

COCO maison, Сиси огледало

Фото: Прима

 

Атмосфера, Кармен слика

Фото: Прима

 

 

Сподели:

 • Сопствено производство
  Прима за Вас управува со комплетниот процес на производство на мебел, од развој на производот, производството до доставата и монтажата.
 • Суровина
  Прима користи исклучиво Хрватска суровина за изработка на мебелот на Прима.
 • Гаранција за квалитет
  Прима, сертифициран производител на мебел, гарантира за врвен квалитет со контрола на добавувачите.
 • Кратки рокови на достава
  Сопствен развој на производот, производство, достава и монтажа овозможуваат кратки рокови на испорака на нашите купувачи.
 • Разгранета мрежа
  Прима е најголем малопродажен ланец на мебел со 57 салони во Хрвтска и 8 салони во Македонија.
 • Брза достава и монтажа
  Сопственото производство и брзата изработка овозможуваат квалитетна и брза достава и монтажа во Вашиот дом.
 • Стручно советување
  Врвниот тим на стручњаци во Прима е на Ваша услуга при правењето на целосно решение за опремување на стан, апартман или куќа за одмор.
 • Индивидуален пристап
  За Вас правиме бесплатно мерење во Вашиот дом и предлог за идејно решение за опремување на ентериерот.
 • Хрватски дизајн
 • Хрватско производство
 • Хрватски квалитет